UA-136510370-6

Yükleniyor...

Yazar: adminGörüntülenme: 818 | Yorumlar: 0 | Tarih: 17 Mar 2020 14:02
Bir Youtuber Hayali: Yüksek İzlenmeYoutube, her geçen gün büyüyen bir platform haline gelmiştir. Bu durum, insanları bir kanal açmaya sevk etmektedir. Birçok youtuber adayı videolar çekmektedir. Ancak youtuber adaylarından videoları beğenilmeyen veya izlenilmeyen çok fazla vardır. Bu da hüsranla sonuçlanmaktadır. Youtube izlenme olduğunda youtuber, abone arttırmakta ve para kazanmaktadır. Youtube kanalında video çekmeye yeni başlayan youtuberlar neler yapmalıdırlar?


Çekilişler Düzenlemek

100 abone olunca çekiliş yapabilirsiniz. Böylece size aboneler gelebilmektedir. Abone gelmesi demek, izlenmenin olması demektir. Fakat 500 abone olduğunda sakın çekiliş yapılmamalıdır. Çünkü art arda ve defalarca çekiliş yapmanız kanalınıza zarar verebilmektedir. Abonelerinizin 1/5 kadarı geri çekilebilmektedir. Zararla karşılaşmanız olasıdır.
 
Özellikle çekiliş düzenleme, sosyal medyada en çok İnstagram da olmaktadır. İnstagram da 1000 TL’lik çekiliş yapılabilmektedir. Akıllı telefon, tablet, kulaklık vb. veriliyor. Tek şartı vardır; o da kanala abone olmaktır.
 
Çekiliş yapmak için bütçe belirliyorsunuz. Çekiliş sonucu kanala abone gelmekte, youtube izlenme arttırma olmakta ve yorumlar yazılabilmektedir.
 

Her Gün Video Yüklemek

Her gün video yükleme, çok fazla karşımıza çıkmamaktadır. Çünkü stres had safhada ve kendinizi çok kasıyorsunuz. Her gün evde veya dışarıda video çekmek zorunda kalıyorsunuz. Oldukça çok sorumluluğu vardır. Ancak her gün video yüklerseniz kanalınız tavan yapar ve youtube organik izlenme oranınız bir hayli artabilmektedir. Videolar çekmek trende uygun olmalıdır. Bununla birlikte izlenme artacaktır. 4000 saate ulaşılabilene kadar trend ile ilgili videolar yükleyiniz.

Trend, çoğunlukla dizilerle alakalı olmaktadır. Dizilerle alakalı bir video çekildiğinde izlenme oranı yükselecektir. Videolarınız iyi olması halinde izlenmenizin artması muhtemeldir.

Reklam Vermek

Youtube, Facebook ve İnstagram gibi sosyal medyalarda kanalınızın reklamını vermek. Reklam vermeniz bütçenizi daha çok zorlayabilir. Minimum 100 TL reklam bütçesi ayırınız. Amaç en iyi izlenmeye ulaşabilmektir. En az para ile en çok izleyici kitlesine ulaşabilmek amacınız olmalıdır.

Youtube'da verdiğiniz reklamlar sonucunda elde ettiğiniz gelirler 4000 saate dahil olmamaktadır. Fakat izlenme olarak size geri dönmektedir. Bunlar her şekilde 4000 saat olarak size geri dönebilmektedir. Sadece reklamdan gelen izlenmeler 4000 saate dahil olmamaktadır. İyi içeriği olan reklamları tercih etmek gerekmektedir.
Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.